Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Howard Wolowitz - Simon Helberg

10. září 2011 v 11:59 | CarolineWright
Howard Wolowitz

Howard Joel Wolowitz je fiktivní postava z televizního seriálu Teorie Velkého Třesku. Hraje ho herec Simon Helberg. Howard se narodil roku 1981, není známo kde. Je to žid a pracuje s Rajeshem jako letecký inženýr na Kalifornském Technickém Institutu v oddělení Aplikované fyziky. Howard má alergii na arašídy a když je sní, napuchne mu obličej a dýchat může jen s obtíží. V těle má jen 3% tuku, a proto mu Rajesh někdy přezdívá "lidské kuřecí křidélko". Na rozdíl od Raje, Sheldona a Leonarda nemá titul Ph.D., ale má magisterský titul z Massatchusetského technologického institutu. V seriálu bývá často vyobrazen, že dělá na své významné vědecké práci spolupráce s NASA na vypuštění satelitu, snímkujícího povrch Jupiterových měsíců.

Howard je v seriálu asi ten, který se pokouší sbalit nejvíce holek, ale nejčastěji ho odmítnou hned po prvních pěti minutách. Největší zájem ovšem nechává Penny, ale ta ho vždy odmítne. Na okouzlování dívek mu nestačí pouze Angličtina, ale používá i Ruštinu, Francouzštinua dokonce i Mandarínštinu. Dále se často pokouší o magiinebo karetní triky, obvykle se však při nich ztrapní ještě více. V průběhu 3. série Howard apeluje na dohodu, kterou uzavřel s Leonardem, a ta zní, že když si jeden z nich najde holku, tak toho druhého seznámí s její kamarádkou. To se stane a Penny Howarda seznámí s dívkou Bernadette. Je mikrobioložka, zpočátku si s Howardem nerozumí, ale časem si najdou společnou cestu. Svůj vztah udržují po celou dobu 3. a 4. série. Ve 4. sérii Howard Bernadettu požádá o ruku, a ona souhlasí.

Howard stále ještě bydlí u své matky, která se v seriálu ani jednou neobjeví, ale její hlas se ozve mnohokrát. Záchází s Howardem, jako by byl ještě dítě a to mu občas doma zhoršuje vztahy s přítelkyněmi.
Howarda opustil otec, když mu bylo 11 let.


Simon Helberg

Simon Maxwell Helberg se narodil 9 prosince 1980 v LA v Kalifornii. Je toamerický herec a komik. Je znám především jako Howard Wolowitz ze sitcomu The Big Bang Theory. Také se stal součástí na jednu sérii známého amerického skeč pořadu MADtv.

Narodil se v LA jako syn herce Sandyho Helberga a herečky Harriet Helbergové. Vystudoval umění na NY University, kde také trénoval v Atlantic Theater Company.

Jde o polovinu komického dua Derek & Simon spolu se svým partnerem Derekem Watersem. Oba si naposled zahráli spolu v sériích Derek & Simon:The Show v produkci komediální website, Super Deluxe, na jejíž vytvoření se podílel i komik Bob Odernik. Oficiálně se připojil do obsazení MADtv v roce 2002, kde se stal hlavním hercem pro osmou sérii. Jeho smlouva s MADtv byla uzavřena pouze na jeden rok a po skončení osmé série jeho kontrakt nebyl prodloužen.

Svou větší roli si zahrál ve filmu Van Wider (2002), kde hrál jednoho ze "šprtů" pro které Van Wilder pořádal párty. Od té doby si hrál pouze menší role. V roli Terryho si zahrál ve filmu A Cinderella Story (2004) spolu s Hilary Duff O rok později se objevil i ve filmu George Cloonyho Good Night and Good Luck (2004), filmována mu však byla pouze jeho záda.

Svou poslední roli ve filmu si zahrál v A Serious Man (2009).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | Web | 10. září 2011 v 12:01 | Reagovat

Krásne

2 DementiQ x) DementiQ x) | Web | 10. září 2011 v 19:58 | Reagovat

nemam ho ráda! :D je moc nadrženej :DDDD Rajesh je dobrej :D

3 lufi-peace lufi-peace | Web | 11. září 2011 v 21:47 | Reagovat

yaay xD ..už se tešim na nový díly TBBT xD x)

4 CarolineWright-Cool CarolineWright-Cool | Web | 12. září 2011 v 14:06 | Reagovat

Na čtvrtou sérii se teda těšte! :) je na co :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama