Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Rajesh Koothrappali - Kunal Nayyar

12. září 2011 v 15:01 | CarolineWright
Rajesh Koothrappali

Dr. Rajesh Ramayan "Raj" Koothrappali je fiktivní postava z seriálu Teorie Velkého Třesku.Postavu ztvárnil Kunal Nayyar.
Rajesh je nejlepší přítel Howarda Wolowitze a jednou z hlavních postav seriálu. Pracuje jako astrofyzik ve Fyzikálním ústavu v Catlech. Jeho hlavní charakteristikou je logopedická porucha, selektivní mutismus, kdy není schopen mluvit s ženami.

Rajesh, běžně oslovován jako Raj nebo jeho příjmením Koothrappali, pochází z Nového Dillí v Indii a narodil se 6. října. Pohrdá indickým jídlem a jeho znalosti týkající se indické kultury často neodpovídají skutečnosti. Pravidelně ho můžeme vidět oblečeného do košile v kombinaci s khaki vestou, fialovou bundou a na začátku seriálu ještě s červenou kšiltovkou.
Všichni chlapci v seriálu pravidelně ve středu hrají počítačovou hru Halo v bytě Sheldona a Howarda.
Obecně je Raj více trpělivý co se týče Sheldona, narozdíl od Leonarda, Howarda a Penny nicméně Sheldon jím stále opovrhuje. Raj trpí "nervozním močovým měchýřem", tedy dostává nutkání, aby si ulevil když je ve stresu. I navzdory jeho indického přízvuku často používá slang a slovo "dude" (kámoš).

Raj pravidelně komunikuje se svými rodiči, panem a paní Koothrappaliovými, pomocí webkamery.

Raj je významným astrofyzikemve Fyzikální ústavu v Caltech, známým svou publikací o Kuiperově pásu.
Za jeho objev astronomického objektu mimo Kuiperův pás, 2008 NQ17, který pojmenoval jako "PlanetBollywood", se dostal díky magazínu People mezi 30 vizionářů v posledních 30 letech. Získal větší kancelář a stal se celebritou přitahující závist jeho přátel. Po šesti měsících neúspěšného výzkumu se Raj obával, že bude deportován zpět do Indie. Aby mohl zůstat ve státě, musel přejít pod jiného profesora, kterým se na nějakou dobu stal Sheldon.

Raj se v původním testovaném pilotním díle neobjevil, kde byli přítomní jen Leonard, Sheldon a mnohem odlišnější verze Penny jménem Katie. Zkušební obecenstvopůsobilo negativně ohledně Katie, ale oblíbili si Sheldona a Leonarda a tak do nového pilotního dílu obsadili Raje a Howarda. Spolutvůrce seriálu Bill Pradyuvedl: "Myšlenka byla, že pokud budou mít tyto dva kluky rádi, udělejme jim další dva."Rajeshova sociální úzkost okolo žen je inspirována bývalým spolupracovníkem Pradyho. Bývalý spolupracovník, "Dave", byl Američan s indickými rodiči. Nicméně to se změnilo, když roli získal Nayyar, protože byl "tak indický".


Kunal Nayyar

Kunal Nayyar narozen 30.dubna 1981 v Londýně v Anglii je anglický komik indickéhopůvodu, který je v současnosti znám spíše jako Rajesh Koothrappali ze sitkomu TBBT vysílaném na CBS.

Krátce po narození se přestěhoval do Nového Dillí v Indii.. Po jeho úspěšném dokončení studia na střední škole, odletěl Nayyar do USA, aby pokračoval na vysoké škole. Byl přijat na nejznámější Portlandskou Universitu pro podnikáni v Oregonu a během studia se zúčastnil i pár hereckých kurzů. Poté sám vystupuje v divadlu a zúčastňuje se i Amerického Vysokoškolského Divadelního Festivalu.. Načež získavá akademický titul v umění z Temple University ve Filadelfii.

Nedávno Nayyar spolu s Oroonem Jastonem napsal kritiky uznávanou hru Cotton Candy (cukrová vata), která aktuálně stále běží v Indii v Novém Dillí
Svůj první debut si zahrál ve filmu S.C.I.E.N.C.E.(2004) pod režisérem Jordanem Nocem
Nayyar se také objevil v americkém populárním seriálu Námořní vyšetřovací služba (NCIS) (2003) jako terorista Youssef Zidan.
Do povědomí diváku se dostal především jako Rajesh Koothrappali z amerického serálu Teorie Velkého Třesku, kde představuje vědce, který trpí sociální fóbií a nemůže tak komunikovat s ženami, dokud se aspoň trochu nenapije alkoholu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama