Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Blink 182

Blink 182 - Biografie

21. července 2012 v 0:21 | CarolineWright
Mark Hoppus - zpěv, basovka
Tom DeLonge - kytara
Travis Baker - bicí

Blink182 je americká poppunková kapela založená v roce 1992 v Californii. Od té doby prodali celosvětově přes 28 milonů alb.

Kapela zaznamenala velký úspěch se svou multiplatinovou deskou Enema of the State z roku 1999, která dosáhla 9. místa ankety Billboard 200 se singly What's My Age Again? a All The Small Things. All The Small Things se také stal nejlépe umístěným singlem v jejich kariéře 6. místem v Billboard Hot 100. Blink se stali populárními díky svému nezaměnitelnému humoru a následujícímu albu také Off Your Pants And Jacket z roku 2001, které se umístilo první v hitparádách v USA, Kanadě a Německu. Následovalo album Blink 182 v roce 2003.

DeLonge opustil Blink v roce 2005 a tím uvedl kapelu do temnoty. Vydal se pokračovat se svou kapelou Angels & Airwaves. Mezitím Hoppus a Barker založili kapelu +44. Znovu se dali Blink dohromady v roce 2009 a jejich album Neighborhoods vyšlo v roce 2011.

Po přestěhování do San Diega v létě 1992 se Mark Hoppus svěřil sestře Anne, že by rád měl kapelu. Poté, co Anne nastoupila Rancho Bernardo High School, kde se seznámila s novým studentem Tomem DeLongem, kterého vyhodili z předešlé školy, protože se objevil opilý na basketbalovém zápasu. Tom také toužil po tom, být v kapele, a proto ho Anne představila bartrovi. Ti dva strávili hodiny v DeLongově garáži a představovali si songy, které sami napsali. A začali psát dohromady. Poté se k nim přidal bubeník Scott Raynor a kapela si začala říkat Duck Tape, což Hoppus později změnil na Blink.
Travis Baker se k Blin připojil v roce 1998 uprostřed turné.

Hudební styl blink je popisován jako pop punk. Při koncertech hraje kapela své songy rychleji a zapojuje do nich různé vtipy a gagy. Jejich texty jsou většinou o rodině, lásce, přátelích a vztazích. Jako své vzory kapela označuje Descedents, Bad Religion, NOFX a další. Naopak za svůj vzor označují Blink například Fal Out Boy, Panic! At the Disco, Motion City Soundtrack, Good Charlotte a další.

Zdroj - wikipedia.com - překlad Caroline Wright #
 
 

Reklama