Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Foo Fighters

Foo Fighters - These Days

1. února 2012 v 14:08 | CarolineWright
FF mají nový videoklip :) Zase zajímavě pojatý - odjezd na koncert, přípravy, koncert a po koncertě :) Ty tisíce lidí před váma, co vás milujou - to je prostě sen! :)

Top 5 - videa od Foo Fighters

13. září 2011 v 18:17 | CarolineWright
Foo Figters sou správní šílenci a dost slušnej podíl na tom má frontman Dave Grohl :) Řikám, že bubeníci maj vždycky největší haldy :D


Big Me - '95Everlong - '97Learn To Fly - '99Low - '02White Limo - '11

Foo Fighters - Learn To Fly

7. července 2011 v 17:42 | CarolineWright
Pro mě teď trochu aktuelní, v neděli letim do tunisu, ale mám trochu strach. ne, neletim poprvé letim už snad po dvacátý, ale mám divnej pocit....

Foo Fighters - Biografie

1. května 2011 v 15:57 | CarolineWright

Dave Grohl - texty, hudba, kytara, zpěv
Chris Shiflett - hlavní kytarista
Nate Mendel - basovka
Taylor Hawkins - bicí
Pat Smear - kytara

Foo Fighters je americká alternrocková kapela, kterou po rozpadu Nirvany v roce 1994 založil bubeník Nirvany Dave Grohl jako solový projekt. Pojmenovali se podle výrazu z druhé světové války označující neidentifikovaný létající předmět. Po vydání debutového Foo Fighters v roce 1995 Foo Fighters,kde byl Dave uveden jako jedinný oficiální člen, přemluvil basáka Natea Mendela a bubeníka Williama Goldsmithe, oba byli členy Sunny Day Real Estate, stejně jako kolegu z turné z Nirvany Pata Smeara jako kytaristu aby doplnily jeho kompletní řadu. Skupina začala koncertovat v Portlandu, Oregon předtím než nabyla popularity. Goldsmith od skupiny odešel v průběhu nahrávání druhého alba FF s názvem,The Colour and the Shape kde si většinu písní na bicí zahrál sám Grohl. Smearsův následoval brzy po něm. Oba členové byli nahrazeni Taylorem Hawkinsem and Franzem Stahlem,Stahl byl vyhozen ze skupiny před začátkem natáčení jejich třetího alba There Is Nothing Left to Lose (1999). Skuina pokračovala, když vstoupil Chris Shiflett do skupiny po náhrávce jejich třetího alba. V roce 2002 natočili své čtvrté album One by One. Následovalo dvoudiskové album In Your Honor (2005),které bylo rozděleno na akustické písně a tvrdší hudbu. Šesté album Echoes, Silence, Patience & Grace, vydali v roce 2007. V 2010 bylo rozhodnuto, že Smear se oficiálně vrací do Foo Fighters. V průbehu kariéry skupiny tři jejich desky vyhrály Grammy za nejlepší rockové album a šest alb bylo nominováno. Sedmá deska nese název Wasting Light a byla vydána v dubnu 2011. Díky znovuúčinkování Grohla a Smeara v jedné kapele se FF považují za "znovuvzkříšení" Nirvany.
Legendární Nirvana (zleva - Grohl, Cobain,Smear)


Překlad: CarolineWright#

Foo Fighters - Wasting Light - Recenze

29. dubna 2011 v 15:09 | CarolineWright
Dave Grohl se do toho opět zprudka opřel. Po zhlédnutí videa ke skladbě White Limo musel každý zaplesat, jak bude nové album Foo Fighters vypadat - přece jen ruku na srdce, Grohlovi to jde líp s elektrickou kytarou než s akustikou, což se projevilo na ucouraném dvojalbu In Your Honor. Jedno je jisté: když se dá Dave dohromady s kámošem Joshem Hommem, musí se to nutně projevit i na jeho domovských Foo Fighters. Wasting Light totiž po mnoha spekulacích o poctě Nirvaně (produkce Butch Vig, kterému prošlo rukama Nevermind, hostující Kris Novoselic s pořádně zapnutou baskytarou a akordeonem v I Should Have Known) nese spíš slyšitelné znaky superprojektu Them Crooked Vultures. Deska je prosáklá ostrými staccatovými riffy a dunící rytmikou, přestože díky temně zabarveným textům o přežívání, ztrátě a umírání je i Cobainův duch cítit na míle daleko. Sedmá studiovka FF není ani horší ani lepší než její předchůdci. Pořádná porce rockového groovu odkazuje hlavně na období The Colour And The Shape a One By One, na první poslech nijak nepřekvapí, ale po chvíli zjistíte, že Wasting Light sjíždíte několikrát za sebou, aniž byste to předem nějak plánovali.
Temné a agresivní pojetí sluší Foo Fighters nejlépe, na své si ale občas přijdou i ti, kteří jsou zastánci té veselejší povahy Grohlovy tlupy. Nechybějí nevtíravě chytlavé posmutnělé melodie, které jsou sice potlačeny do pozadí, ale naplno se dynamicky projeví v samotném závěru skladby. Proto lze za zlatý hřeb považovat baladu I Should Have Known, vzdávající po hudební stránce hold postupům hardrockových dinosaurů, k nimž Grohl obdiv nijak nezastírá, ale umí jim vdechnout nový život. Wasting Light je příjemně sevřená deska, která ví, co chce říct. A nijak nevadí, že se na ní Foo Fighters do jisté míry opakují - tu autenticitu jim prostě musíte uvěřit.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dave Grohl sliboval nejtvrdší desku v historii Foo Fighters a slib splnil, což je znatelné již od prvních tónů nakopávající Bridge Burning. V době, kdy se pomalu a jistě blíží výročí Nevermind, se nad kapelou vznáší nesmazatelný nirvanovský duch. Spolupráce s Kristem Novosedlicem, Butchem Vigem či novým regulerním členem Patem Smearem (hrával během koncertů Nirvany na kytaru) je jím samozřejmě ovlivněná, přesto se není čeho bát - Nirvana bez Cobaina se nekoná, Grohl si putuje vlastní cestou. Rock'n'rollová síň slávy čeká a s Wasting Light je jí Grohl zase o krok blíže. Singlovka White Limo zůstává největším nářezem na albu, ostatní jí zdatně asistují. Dřívější neduhy jsou odstraněny a Foo Fighters cení na svět zuby. Retro styl nahrávání, jenž neprovázel jen samotná proces nahráváni desky, ale také klip k první vlaštovce alba, přinesl očividně Grohlovi a spol. své ovoce, které bude zaslouženě za Wasting Light sklízet. Přejme mu to, je to přeci prezident rocku. A ten ví, co dělá.


Foo Fighters - Rope

23. dubna 2011 v 13:40 | CarolineWright
Pecka z novýho alba :)

 
 

Reklama