Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Futurama

Futurama - obecně

28. ledna 2012 v 15:04 | CarolineWright
Futurama je americký animovaný seriál, který vytvořili Matt Groening a David X. Cohen, tvůrci Simpsonových. První čtyři série vysílala stanice Fox Network v letech 1999 až 2003.V součastnosti má seriál 7 česky nadabovaných sérií.
V České republice se tento seriál začal vysílat až v roce 2009. Čeští příznivci seriálu ale vyrobili české titulky a díky internetu seriál koluje mezi lidmi. Dnes je již vysílán na stanici Prima Cool. Česká televize o vysílání seriálu několikrát uvažovala, ale kvůli nepříznivým obchodním podmínkám nakonec seriál nezakoupila.

Děj se většinou odehrává v Novém New Yorku a přilehlém vesmíru od roku 3000. V prvním díle spadne věčný smolař Philip J. Fry na Silvestra roku 1999 do mrazáku v kryogenické laboratoři. Rozmražen je až po 1000 letech, 31. prosince 2999 a zjišťuje, že se nachází v Novém New Yorku. Díky objevenému praprapra…praprasynovci, profesoru Hubertu Farnsworthovi dostane práci v jeho malé intergalaktické doručovatelské firmě Planet Express. Seriál pojednává o dobrodružstvích Frye a jeho kolegů při dodávání zásilek ve jménu této dopravní firmy.

V seriálu Simpsonovi se vyskytuje celá řada odkazů na seriál Futurama. několikrát se například v dílech z budoucnosti objevil Bender, stejně jako ve Futuramě, kde se objevil například plyšák s podobiznou Barta Simpsona.


Zdroj: wikipedie.cz - upravila Caroline Wright #

Futurama - hlavní postavy

28. ledna 2012 v 15:04 | CarolineWright

Phillip J. Fry - Hlavní postava. Jeho původní zaměstnání bylo poslíček v pizzerii poté byl však na Silvestra 1999 zmražen na 1000 let. Ve 31. století ho zaměstnal jeho jediný žijící příbuzný H. J. Farnsworth jako intergalaktického poslíčka ve firmě Planet Express. Fry se neobtěžuje věcmi jako disciplína, pořádek nebo přemýšlení a svou lehkomyslností často způsobuje komplikace svému okolí, na druhou stranu, jak se později ukáže, je ale klíčovou postavou pro osud celého vesmíru. Neustále se pokouší o přízeň Leely.
Originální dabing - Billy West
CZ dabing - Jan DolanskýTuranga Leela - jednooká Leela je jediným členem posádky kosmické lodi Planet Express se smyslem pro zodpovědnost a zastává funkci kapitána. Vyrostla v sirotčináriu, před kterým ji jako novorozeně našli odloženou. Původně se domnívá, že je mimozemšťan neznámé rasy, po setkání se svými rodiči ale zjistí, že ve skutečnosti je mutant. Obvykle je tím, kdo ostatní vytahuje z problémů. A má talent na bojová umění.
Originální dabing - Katey Sagal
CZ dabing - Andrea ElsnerováBender Ohýbač Rodriguez - Bender, obhroublý robot vyrobený okolo roku 2996 v Mexiku a určený původně k ohýbání traverz, se dostává do firmy společně s Fryem. Obvykle se netají svou záští k lidem a přivádí své kolegy do nesnází, aniž by mu to jakkoli vadilo. Kromě kouření, neúspěšných pokusů o vaření a pití alkoholu (který dobíjí jeho baterie) je jeho největší zálibou kradení při jakékoliv příležitosti.
Originální dabing - John Di Maggio
CZ dabing - Martin StránskýProfesor Hubert J. Farnsworth - je Fryovým velmi vzdáleným prasynovcem, je mu okolo 160 let. Zabývá se vynalézáním pozoruhodných často naprosto nesmyslných věcí a rovněž je šéfem zásilkové společnosti Planet Express, kterou založil, aby jejím prostřednictvím financoval svou podivnou vědeckou činnost.
Originální dabing - Billy West
CZ dabing - Dalimil Klapka
Dr. John Zoidberg - tvor mimozemského původu, vzezřením podobný humru , je zaměstnán jako firemní lékař, ačkoli jeho znalosti lidské anatomie jsou více než pochybné. Ostatními je téměř neustále přehlížen a někdy i utiskován. Často si pochutnává na pro lidi nechutných věcech, např. obsazích kontejnerů, vyhozených zkažených jídlech a nejen to.
Originální dabing - Billy West
CZ dabing - Bohdan Tůma

Hermes Conrad - Jamajčan, pracující jako manažer ve společnosti Planet Express. Je profesionálním byrokratem a jeho vášní je dodržování předpisů, byrokratických postupů, vyplňování formulářů a jakékoli předepsané papírování. Krom toho je také bývalým vrcholovým sportovcem v disciplíně podlézání.
Originální dabing - Phil LaMarr
CZ dabing - Tomáš JuřičkaAmy Wongová - Amy je dcerou enormně bohatých čínských rodičů, kterým patří celá západní polokoule Marsu. Ve firmě je na stáži, na universitu se dostala díky vlivu svých rodičů.
Originální dabing - Lauren Tom
CZ dabing - Jitka Moučková
Zdroj: wikipedie.cz - upravila Caroline Wright #
 
 

Reklama