Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Harry Potter

Poslední premiéra Pottera :)

24. července 2011 v 23:20 | CarolineWright
Poslední předpremiéra Harryho Pottera proběhla 9.7.2011 na Trafalgarskym náměstí v Londýně. Neuvěřitelný, že tem kde oni chodí sem taky byla :))) Pár fotek. Těm kdo ste už viděli upřímně závidim a opovaždte se mi říct, jaký to bylo! :D Já se na to podívám až někdy v září nejmíň...:(


Bonnie Wright - Ginny


Hagrid :)


Poznáte ho? - Voldemort :)


Alan Rickmann alias Severus Snape! - K nepoznání :)


Emma Watson se rozplakala


Všichni tři :)


Ruppert GrintDvojčata Fred a George :)Tonksová- Lupinová :)


Emma


Lenka Láskorádová....


A absolutní přestřel - Helena Bonham Carter - Balatrix - děsnej model :D

HP7 - Část 2 - Oficiání Trailer

16. dubna 2011 v 14:39 | CarolineWright

HP7 - Deathly Hallows - part 1

29. listopadu 2010 v 18:46 | Karca96
Včera jsem na tom byla v kině. Po počátečním záchvatu smíchu z toho, že před mýho kámoše 140 cm si sedl ten nejvyšší kluk z celého kina zrovna, když mluvil o tom, jakou na to má smůlu jsem strávila příjemných 150 minut v kině. Od 6 let jsem na HP7 sáze celkem závislá. Knihu jsem přečetla 2x a všem jsem vyprávěla o tom, co se stane. Pak přišel do školy kamarád, který byl na premiéře v Praze a říkal pravé opaky a taky to, že je to kravina. Já sem mu nevěřila. Vždycky si tvořím vlastní názor. A jsem za to vděčná. Film se mi líbil, ale líbil by se mi zřej

mě více, kdybych nečetla knihu. Film má celkem převrácený knižní děj. Je to sice "na motivy", ale podle mého názoru zmizela i spousta důležitých okamžiků a informací. Celé kino pobavila přeměna 7 Potterů pomocí mnoholičného lektvaru a také poněkud netradiční vstup na ministerstvo :) Moc se mi nelíbil také kvapný konec, ale to je zřejmě jen pocit z toho, že vám to utnou v tom nejlepším. I když koneckonců - dál to znám :) Pro ty, kteří knihu nečetli příjemná podívaná x)

hp7


Příprava.... Brzy tu nebude stát jeden harry, ale tři....


hp7
...v sídle Malfoyových...

hp7

....King's Cross....

Rupert Grint - Životopis

24. března 2008 v 13:17 | Já

Rupert Grint

Herec

Datum narození: 24.08.1988 Místo narození: Hertfordshire, Anglie Znamení: Panna

Rupert Grint je herec, který se počtvrté ujímá role nejmladšího z bratrů Weasleyových a přítele Harry Pottera, Rona. Jakkoli byla role v Harry Potter a Kámen mudrců jeho vůbec první zkušeností s profesionálním herectvím, jeho přirozený talent mu zajistil mezinárodní uznání kritiků i řadových diváků a také nominaci britského Critic's Circle na cenu Best Newcomer.

Mimo prvního Harryho Pottera si zahrál po boku Simona Callowa a Stephena Fry roli šíleného profesora ve snímku Petera Hewitta Prďoši. a samozřejmě se objevil v Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Rupert je nejstarší z pěti dětí a tvrdí, že má s Ronem mnoho společného, zejména pak neukojitelnou chuť na sladkosti. Před tím, než získal roli Rona Weasleyho, hrál pouze ve školních produkcích a ochotnických spolcích.

Z jeho rolí jmenujme například gangstera Roostera ve hře Annie, roli v představení Peter Pan a postavu Rumplestiltskina v Grimm Tales. Od té doby, co se před několika lety poprvé představil publiku jako roztomilý a legrační Weasleyovic kluk, po všech stránkách vyrostl a nyní je z něj sedmnáctiletý mladý muž. Když jej nenajdeme na placu při natáčení, nejraději hraje golf. Ve škole má Rupert rád kreslení, během natáčení nakreslil například podobiznu herce Alana Rickmana, který hraje profesora Snapea.

Emma Watson - Životopis

24. března 2008 v 13:12 | Já

Emma Watson

Herečka

Datum narození: 15.04.1990 Místo narození: Paříž, Francie (žije: Oxfordshire, Anglie) Znamení: Beran

Emma Charlotte Duerre se narodila rodičům Jacqueline a Chrisovi (oba právníci) v Paříži ve Fancii 5.dubna 1990. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a Emma se i se svým mladším bratrem Alexem přestěhovala do Oxfordshire, kde žijí s jejich matkou.

V 7 letech Emma vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí právě 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurs do prvního filmu o Harrym, Ronovi a Hemioně. Emma si vzpomíná, že do toho šla (na konkurs) kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava... Poté, co producent vybral herce do dvojice Rona a Harryho, byla Emma zavolána do kanceláře produkce spolu s Rupertem Grintem, kde jim oboum bylo sděleno, že vyhráli role Hermiony a Rona.

V deseti letech tedy Emma začala točit svůj první film v roli Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců - první část série filmů o Harrym Potterovi. Celá série byla natočena podle velmi populárních knih J.K.Rowlingové. Rowlingová dosud Emmu nepoznala, zatím si jen povídali po telefonu. I tak ale zjistila, že se Emma skvěle hodí ke ztvárnění její postavy Hermiony Grangerové...

V den, kdy do kin vešel Harry Potter a Kámen mudrců bylo zlomeno již mnoho rekordů a Emmino vystupování ve filmu mělo ohlas po celém světě.

Dodnes Emma pracuje na sérii o Harry Potterovi a nyní ve věku 17 let má velký úspěch s filmy : Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý Pohár, Harry Potter a Fénixův řád. V těchto dnech se již natáčí 6. díl série o Harrym Potterovi a to Harry Potter a princ dvojí krve. Emma Watson již také podepsala smlouvu s Warner brothers na roli Hermiony v poslední části "potterovské" série - Harry Potter a Relikvie smrti.

V roce 2007 také Emma ztvárnila roli Pauline Fossil v televizní adaptaci románu Heidi Thomas Ballet Shoes.

Ve svém volném čase Emma sportuje (hraje pozemní hokej, házenou...). Zajímá se o umění (chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení). Mezi její oblíbené aktivity také patří cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv. Miluje navštěvování přátel. Ráda se baví jako normální teenager, což je také jeden z důvodů, proč Emma tolik působí na lidi po celém světě.

Daniel Radcliffe - Životpis

24. března 2008 v 13:09 | Karča96

Daniel Radcliffe

Herec

Datum narození: 23.07.1989 Místo narození: Fulham, Londýn, Anglie Znamení: Lev Životopis: [doplň životopis Daniel Radcliffe]
Daniel se chtěl stát hercem již od pěti let, ale jeho rodiče si nepřipouštěli, že by mohl být hercem. Přesto se mu podařilo rodiče přesvědčit a jeho máma poslala Danielovu fotku do televizní společnosti BBC, která vybírala potencionální uchazeče na roli mladého Davida Copperfielda. Daniel musel projít pět zkoušek, než se mu podařilo získat tuto první větší roli v televizní adaptaci románu Charlese Dickense "David Copperfield" (1999). V tomto dramatu v režii Simona Curtise také hrála Maggie Smith, která v sérii Harry Potter ztvárňuje profesorku McGonagallovou.

Brzy poté se objevil v malé roli po boku Pierce Brosmana v akčním thrilleru podle bestselleru Johna Le Carré Agent z Panamy "The Tailor of Panama" (režie John Boorman, 2001). Největší úspěch se mu dostalo, když získal roli Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců "Harry Potter and the Sorcerer's Stone". Jeho život se náhle změnil, poté co uspěl ve výběru na roli mladého chlapce, která se získává jednou za dekádu. Po měsících hledání a tisíce zkouškách si jej režisér Chris Columbus vybral pro tuto roli. Daniel byl v roli Harryho úžasný a ze všech stran se na něj valila pozitivní kritika. Po uvedení filmu do kin se z Daniela náhle stala světová hvězda. Film, který je založen na populárním fantasy knize se stal absolutním trhákem, jenž lámal rekordy v návštěvnosti.

Druhé pokračování Harry Potter a Tajemná komnata "Harry Potter and the Chamber of Secrets" (2002) pokračovalo v úspěšném tažení prvního dílu. V roce 2004 spatřilo světlo světa třetí pokračování, nesoucí název Harry potter a vězeň z Azkabanu "Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban" a následující rok se objevilo čtvrté pokračování Harry Potter a ohnivý pohár "Harry Potter and the Goblet of Fire".

Rolí Harryho Pottera si získal vřelé uznání a britský Variety Club mu v únoru 2002 udělil cenu Best Newcomer Award. V dubnu téhož roku byl také honorován prestižní cenou David Di Donatello Award, kterou mu předal sám David Di Donatello. Cena mu byla udělena za vynikající Harryho portrét a za příspěvek budoucnosti kinematografie.

V prosinci 2002 se také jako host objevil v několika představeních komedie The Play What I Wrote, která získala Olivier Award. Představení se odehrála v londýnském West Endu v divadle Wyndhams Theatre. Režie se ujal Kenneth Branagh. Ve volném čase se Daniel věnuje poslechu hudby a sledování filmů, jeho nejoblíbenějším žánrem je rock, zejména pak v provedení britských nezávislých skupin.Harry Potter a Relikvie Smrti

8. března 2008 v 18:40 | Karča
O čem to je? : Harry navždy opustí dům Dursleyových s členy řádu. Po dramatickém přesunu kdy Harry přijde o sovu Hedviku a zemře Pošuk Moody se zbytek členů řádu i Harry dostanou do doupěte kde je paní Weaslyová netrpělivě očekává. Fred přijde o jedno ucho. Po dovršení Harryho 17 narozenin utečou ze svatby Billa a Fleur na kterou přicházejí Smrtijedi a začíná pátrání po zbývajících Viteálech, které dou zničit jen mečem Godrika Nebelvíra nebo zuby Baziliška a jinými málo přístupnými magickými předměty. Během pátrání se pohádají s Ronem, navštíví dům a hrob Harryho rodičů v Godrikově dole (při jeho návštěve se střetnou s Voldemortem a Hermiona nedopatřením zlomí Harrymu hůlku), navštíví pomocí mnoholičného lektvaru Ministerstvo kouzel(též ovládané Voldemortem). Oloupí banku u Gringottových o jeden z Viteálů dokonce je zajmou v domě Malfojových a jen o vlásek uniknou Pánovi zla. Nakonec se musí přemístit do Bradavic kde na ně čeká jistá smrt. V Bradavicích se mimojiné podívame i do Snapeovo myšlenek kde se Harry dozví že aby byl Voldemort poražen musí Harry zemřít. A opravdu Harry jde do zapovězeného lesa kde se má střetnout s Pánem zla a je plně připraven zemřít. Bitva o Bradavice vrcholí...
Kdo je hlavní postava? : Harry, Ron, Hermiona, Voldemort, Bezová hůlka, Snape.
Kdo zemře? : Hedvika, Pošuk, Snape, Belatrix, Brousek, Červíček, Dobby, Voldemort.
Jak to hodnotím? :
 
 

Reklama