Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Herci

Nicolas Cage - Biografie

31. července 2012 v 16:44 | CarolineWright
Celé jméno - Nicolas Kim Coppola
Datum narození - 7.1.1964
Povolání - herec, producent, režisér

Nicolas Cage, narozen jako Nicolas Kim Coppola v Long Beach v Kalifornii, je americký herec, producent a režisér. Objevil se ve více než 60 filmech, mezi které patří například Skála, Next, Kick-Ass nebo Ghost Rider.

Nicolasův otec, August Coppola, profesor literatury a jeho matka, Joy Vogelsang, tanečnice a choreografka, se rozvedli v roce 1976. Byl vychován v katolické rodině. Cageova matka je německého a otec Italského původu. Jeho dva bratři jsou rádiový moderátor a Marc Coppola a režisér Christopher Coppola. Cage navštěvoval Beverly Hills High School. Odmalička ho to táhlo k herectví, a proto brzy nastoupil na Divadelní a filmovou školu. Aby se vyvaroval protekci ze strany svého strýce Francise Coppoly, změnil si již na začátku své kariéry jméno na Nicolas Cage. Inspirací mu byl hrdina Marvelových komiksů Luke Cage.

Cage byl dvakrát nominován na Academy Award a jednou ji vyhrál, za svou roli sebevražedného alkoholika ve filmu Odchod z Las Vegas. Po tomto úspěchu následovaly nabídky dalších významných rolí. Většina Cageových filmů je akčně/dobrodružného žánru.

Se svým synem Westonem vydal v roce 2007 komiks Voodoo Child. Sáma Cage je velkým fandou komiksů.

V roce 1988 se scházel s herečkou Christinou Fulton, která později porodila jeho prvního syna Westona Coppolu Cage. Weston je hlavním zpěvákem blackmetalové kapely Eyes Of Nocturn. Cage byl třikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Patricia Arquette. Druhou manželkou se stala Lisa Marie Presley, dcera Elvise Presleyho. Nicolas sám je velkým fandou Elvise. Jeho třetí a současná maželka Alice Kim byla servírkou. S ní má syna Kal-Ela. Alice se také objevila po boku svého manžela ve filmu Next.

Zdroj - wikipedia.com - překlad Caroline Wright #

Lindsay Lohan - Biografie

31. července 2012 v 16:38 | CarolineWright
Celé jméno - Lindsay Lohan
Datum narození - 2.7.1986
Povolání - herečka, zpěvačka, modelka

Lindsay Lohan, je americká herečka a modelka. Svou kariéru začala jako dětská modelka. V roce 1998 se proslavila svou dvojrolí v Disneyovské předělávce filmu Past na Rodiče. Tehdy jí bylo 11. Mezi její nejznámější filmy patří Mezi námi děvčaty (2003) nebo Protivný sprostý holky (2004). V roce 2004 rozjela svou pěveckou kariéru, když vydala své první album Speak, po kterém následovalo album A Little More Personal (2005).

V roce 2007 byla jejkí kariéra přerušena, když byla dvakrát chycena při řízení pod vlivem alkoholu a její tři návštěvy léčebny ji připravily o mnoho nabídek na roli. Její kariéra pokračovala hostováním v seriálu Ošklivka Betty v roce 2008 a rolí v televizním seriálu Labor Pains. V roce 2010 se objevila ve filmu Machete. Tím na sebe začala vztahovat pubicitu, obklopující ji i v osobním životě.

Lohan se narodila v New Yorku a vyrostla v Merricku na Long Islandu. Je nejstarší dcerou Diny Sullivanové a Michaela Lohana. Lindsay má tři mladší sourozence, Michaela Lohana Juniora (který se objevil s Lindsay i ve filmu Past na rodiče), Alianu a Dakotu. Je irsko-italského původu a byla vychována jako katolička. Navštěvovala Cold Spring Harbor High School, kde jí dobře šla fyzika a matematika, do té doby, než jí bylo 11 a začala se učit doma.

Její rodiče mají za sebou bouřlivou historii. Vzali se v roce 1985, rozešli se, když byly Lindsay 3 roky a poté se dali znou dohromady. Znovu se rozešli v roce 2005 a definitivně se rozvedli v roce 2007. Její otec Michael, je bývalým obchodníkem z Wall Street, který se dostal do potíží se zákonem díky několika případům. Její matka Dina, je bývalá zpěvačka a tanečnice.

Ve třech letech začala Lindays jako dětská modelka pro Calvin Klein Kids a Abercrombie Kids a objevila se ve více než 100 televizních reklamách. Díky filmu Past na Rodiče, získala Lohan cenu za Dětský herecký výkon a smlouvu na další tři filmy u Disney. V roce 2003 si po boku Jamie Lee Curtis zahrála Anna Colemanou ve filmu Mezi námi děvčaty. Díky této roli získali cenu za Průlomovou Roli. V té době začala Lindsay kromě hraní i zpívat. Pro soundtrack k Mezi námi děvčaty nazpívala závěrečnou píseň Ultimate. Tak získala smlouvu na pět alb v roce 2002.

V roce 2004 se stala nejmladším moderátorem MTV Movie Awards.
V prosinci 2004 se její album Speak umístilo na čtvrté příčce Billboard magazínu. Její album bylo kriticky popsáno jako styl podobný Avril Lavinge.

V roce 2006 se připojila k setkání anonymních alkoholiků. Také je kuřačkou. V roce 2007 v průběhu natáčení filmu byla odvezena na pohotovost v důsledku slepého střeva. Také byla několikrát obviněna z držení drog.

Lohan randila s DJ Samanthou Ronson v roce 2008 a 2009. Při rozhovorech o její sexualitě prohlásila, že není lesbičkou. Když je tázána, jestli je bisexuálka, odpovída "Jo, možná..." a pokračuje "nechci se nikam řadit."

Zdroj - wikipedia.com (překlad Caroline Wright #)
 
 

Reklama