Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Lenny Kravitz

Lenny Kravitz - biografie

20. července 2012 v 23:56 | CarolineWright
Celé jméno: Leonard Albert Kravitz
Datum narození: 26.5.1964
Nástroje: kytara, basovka, bicí, klávesy,...

Lenny Kraviitz je americký zpěvák a skladatel, multiinstrumentalista, hudební producent a herec. Jeho hudení styl obsahuje prvky rocku, soulu, R&B, funku, reggae, hardrocku, psychedeliky, flku a balad. Na svých deskách si kromě vokálů často dělá sám i hudební doprovod. Hraje na kytaru, basovku, bicí, klávesy a ostatní perkuse. Je také známý pro své propracované výstupy, koncerty a videoklipy.

Čtyřikrát po sobě vyhrál cenu Grammy jako "Nejlepší mužský pěvecký rockový výkon" v letech 1999 - 2002. Zlomil rekord v počtu vítězství jedné osoby v této kategorii jako muž. Také byl nominován a získal další ceny, například American Music Awards, MTV Video Music Awards, Radio Music Awards, BRIT Awards nebo Blockbuster Entertainment Awards.
Zahrál si také roli Cinny ve filmu Hunger Games.

Kravitz se narodil v New Yorku 25. května roku 1964. Je synem Roxie Roker, herečky známé pro její roli Helen Willis v sitcomu ze 70. let Jeffersonovi, a Sy Kravitze, producenta televize NBC. Jeho otec byl rusko-židovského původu. Jeho matka byla Bahamského a Afrického původu a pocházela z křesťanské rodiny. Lenny byl pojmenován po svém strýci, vojínovi první třídy Leonardu Kravitzovi, který byl zabit při akci v Korejské válce, když mu bylo 20 let. Kravitz jako malý trávil víkendy ve v horní části východního Manhattanu s jeho rodiči a s jeho prarodiči v Brooklynu.
Když byla Lennymu tři roky, hrál v kuchyni na hrnce a pánve jako na bubny. \Když mu bylo 5, věděl, že se chce stát muzikantem. Začal hrát na bubny a brzy i na kytaru. Kravitz vyrostl na hudbě, kterou poslouchali jeho rodiče: R&B, jazzu, klasice, opeře, gospelu a blues. "Moje rodiče mě velmi podporovali v mé lásce k muzice a braly mě na spoustu koncertů.", říká Lenny. Když mu bylo 7, viděl naživo Jackson 5, kteří se stali jeho oblíbenou skupinou. Jeho otec byl příznivec jazzu a přátelil se například s Dukem Ellingtonem, Ellou Fitzgerald, nebo Milesem Davisem. Lenny navštěvoval divadlo, kde pracovala jeho matka, která ho podporovala v hudbě.

V roce 1974, se Kravitzovi přestěhovali do LA, kde Lennyho matka dostala roli. Zde poprvé Lenny poznal rockovou muziku. Do školy zde chodil například s Nicholasem Cagem nebo Slashem. Také se zde naučil hrát na basovku a piano.

V roce 1985, nahrál své první demo album. Producentů se hudba zdále buď "málo černá" a "málo bílá", proto e rozhodl nahrát album sám.
Na svých dalších albech spolupracoval například s Mickem Jaggerem, Slashem nebo Bobbem Dylanem.
V devadesátých letech byly. jeho poznávacím znamením dlouhé dredy.
V září roku 2002 si zahrál sám sebe v epizodě Simpsonových s názve Homerova rockenrollová brnkačka.

V roce 1985 se jeho rodiče rozvedli s jeho vztah s otcem byl v té době velmi špatný. Přes to všechno se dostal díky muzice. Se svou první manželkou Lisou Bonet má Lenny dceru Zoë Isabellu. S Bonet se rozvedli v roce 1993. V roce 2002 tvrdila Adriana Lima, že je s Lennym zasnoubená. To ovšem Kravitz vyvrátil.
Lenny sám sebe považuje za křesťana, i když je z poloviny žid. Jeho písničky se nesou v duchovním stylu. Má tetovaní, na kterém stojí "Moje srdce náleží Ježíši Kristu".

Zdroj - wikipedia.com (překlad Caroline Wright #)
 
 

Reklama