Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Lostprophets

Lostprophets - Biografie

31. července 2012 v 17:02 | CarolineWright
Lee Gaze - hlavní kytara, vokály
Mike Lewis - kytara, vokály
Ian Watkins - zpěv
Stuart Richardson - basovka, vokály
Jamie Oliver - klávesy, piano, syntetizátor,vokály
Luke Johnson - bicí, perkuse

Lostprophets jsou Velšská rocková kapela, založena v roce 1997. Původně měla kapela sloužit pouze jako vedlejší projekt hardcore-punkové kapely Public Dusturbance. Momentálně mají Lostphropets na kontě 5 studiových alb.
Kapela mě dva singly v anglické top desítce, jeden singl v hitparádě alternativních songů , několik cen magazínu Kerrang!, mnoho nominací a prodali celosvětově více než 3,5 milionu alb.

Lostprophets vznkli ze dvou členů kapely Public Dusturbance - Iana Watkinse jako bubeníka a kytaristy Mike Lewise. Zároveň však zůstavali členy původní skupiny, Watkins do roku 1998 a Lewis do roku 2000. V kapele byli také kytarista Lee Gaze a bubeník Mike Chiplin. Začali si říkat "The Bum Mules" a z Walesu pomalu začínali hrát tour po Velké Británii. V téhle době vznikla první tři dema a kapela na sebe začala stahovat pozorost časopisů Kerrang! A Metal Hammer. V roce 1999 dostali nahrávací smlouvu.

Po vydání prvního alba v roce 2000 se stali ještě populárnějšími a dočkali se podpory ze strany Linkin Park a Deftones. Stali se členy Nu-metalové scény.

Nu-metal je hlavní složkou jejich hudby, mezi další se řadí hard rock, altern metal, post-grunge a altern rock. Hudba je v agresivním rockovém stylu řízeném silnými kytarovými riffy a popovými prvky. Texty psané Ianem Watkinsem jsou od ponurých po agresivní a byly popsány jako témata vztahů, skupin nebo každodenního života.

Zdroj - wikipedia.com - překlad Caroline Wright #
 
 

Reklama