Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Motion City Soundtrack

Motion City Soundtrack - Biografie

31. července 2012 v 17:13 | CarolineWright
Justin Pierre - zpěv, kytara
Joshua Cain - kytara, vokály
Matthew Taylor - basovka, vokály
Jesse Johnson - klávesista a sytetizátorista
Tony Thaxton - bicí, vokály

Motion City Soundtrack je americká rocková kapela z Minneapolis v Minnesotě, založená v roce 1997. Má na kontě pět studiových alb a více než 600 000 prodaných nahrávek. Jejími členy jsou Justin Pierre, Joshua Cain, Jesse Johnson, Matthew Taylor a Tony Thaxton.

Jejich první singl byl "Promenade/Carolina" v roce 1999. V následujícím roce vydali sami s pomocí malé nahrávací společnosti debutové EP Kids For America. Díky svému soustavnému koncertování si rychle získávali fanoušky a podepsali nahrávací smlouvu v Epitaph Records. Po pěti letech hledání jejich soundu, Epitaph Records znovu vydali jejich desku I Am the Movie v roce 2003 s kterým kapela zaznamenala velký průlom

Následovala alba Commit This To Memory - 2004 (produkoval ho Mark Hoppus z Blink 182), v roce 2007 Even If It Kills Me, dále My Dinousaur Life v roce 2010. Páté album Go vyšlo v červnu 2012. Singly ze všech alb obsazovaly přední příčky hitparád.

Motion City Sountrack vznikli z dvou lokálních kapel - Saddest Girl Story a Slide Coaster. První složení obsaohovalo pouze dva členy - Pierra a Caina. Jméno kapely vymyslel bratr Caina Brian.

Hudební styl kapely se dá definovat jako unikátní směsice pop punku a syntetizátorů. Jsou zahrnováni pod mnoho hudebních žánrů například pop rock, indie rock a další reference popové hudby. Sama kapela popisuje svoji hudbu jako Scrabble rock. ,,Znáte tu hru Scrabble, kde musíte složit co nejlepší slova, aby jste dostali co nejvíce bodů" řekl Pierre. Myslel tím hlavně textový obsah písní, kde zpěvák přiznal, že občas používá slovník, aby si ověřit, že věci o kterých skládá, jsou opravdu pravdivé. Obrovská většina tvorby Motion City Soundtracku je tvořena zěvákem Justinem Pierrem. V průběhu let tvořil převážně z jeho osbního života a zkušeností.

Zdroj - wikipedia.com - Caroline Wright #
 
 

Reklama