Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Nirvana

Nirvana - Biografie

31. července 2012 v 16:47 | CarolineWright
Kurt Cobain - zpěv, kytara
Krist Novoselic - baskytara
David Grohl - bicí

Nirvana byla Americká grunge kapela založená v roce 1978 ve Washingtonu. Zakládající členové byli Kurt Cobain a Krist Novoselic. Za dobu působení Nirvany jí prošlo mnoho bubeníků, ale nejznámějším, nejdéle m a nejpopulárnínějším byl Dave Grohl (dnes zpěvák skupiny Foo Fighters).

Ke konci 80. let patřila Nirvana k Seattleské grunge scéně, díky vydání svého prvního alba Bleach v roce 1989. Kapela se postupně vyvíjela a mezi její typické rysy patří tiché sloky, a hlasité, těžké refrény. Po sepsání smlouvy s DGC Records zažila Nirvana neočekávaný úspěch s písní Smells Like Teen Spirit prvním singlem z alba Nevermind. Náhlý úspěch Nirvaný divoce zpopularizoval rockovou hudbu jako takovou a frontman kapely Cobain označil sám sebe jako "mluvčího generace" a Nirvanu jako "velitelskou loď"Generace X.
Třetí studiové album Nirvany In Utero, vyvolalo nespokojenost, díky tvrdému, méně mainstreamovému zvuku. Album nedosáhlo stejného úspěchu jako Nevermind, ale i tak bylo komerčně úspěšné.

Krátká éry Nirvany skončila v roce smrtí Kurta Cobaina. Od debutového alba prodala kapela celosvětově více než 75 milionů nahrávek. Nirvana vydal posmrtně další materiály pod dozorem Grohla, Novoselica a vdovy po Cobainovi Courtney Love. Cobain se v roce 1994 sám zastřelil ranou do hlavy.

Zdroj - wikipedia.com - překlad Caroline Wright #

17 let od úmrtí Kurta Cobaina

22. dubna 2011 v 10:19 | CarolineWright
5.4. to bylo 17 let, co nás navždy opustil frontman grungeové skupiny Nirvana. I když sem ho nezažila, zůstalo tu po něm plno náderných písní, kus práce. Nirvána je legendou, kterou zná snad každá generace. Kdo by nezanal písničku Smells Like Teen Spirit? I když Nirvana byla dokonalá skupina, právě ona stála za Kurtovou závistlostí na heroinu i za nemocemi žaludku a Kurt začal ztrácet chuť do života. 5. dubna už to nevydržel, vzal si silnou dávku heroinu a prostřelil si hlavu. V dopise pro svou manželku napsal "Je lepší shořet, než vyhasnout." V roce 1998 byl dokonce natočen film Kurt & Courtney, který pojednával o jeho životě a smrti. Jeho dceři Frances Bean, kterou měl s Country Love je dnes již 18 let.

Kurt a Courtney

Courtney a Frances BeanNirvana
 
 

Reklama