Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Orianthi

Orianthi - biografie

20. července 2012 v 0:24 | CarolineWright
Celé jméno: Orianthi Panagaris
Datum narození: 22.ledna 1985
Nástroje: kytara, basová kytara, bicí, piano

Orianthi je řecko-australská hudebice, skladatelka a kytaristka. Nejvíce jí proslavilo, když si ji vybral Michael Jackson jako hlavní kytaristku pro jeho sérii koncertů k This Is It a jako hlavní kytaristka v doprovodné kapele Alice Coopera. její debutový singl "According to You" se vyhoupl na 3 místo v Japonském, 8.v Australském a 17.v Americké hitparádě. Její druhé album Believe se rozšířilo po celém světě v roce 2009. V roce 2012 byla Orianthi v žebříčku 12 nejlepších ženských kytaristek všech dob v magazínu Elle. také vyhrála cenu za 'Průlomovou kytaristka roku' v roce 2010 v magazinu Guitar International.
Orianthi se narodila v Adelaine v Severní Austrálii a je australsko-řeckého původu. Nejprve začala hrou na piano ve třech letech, později v šesti začala hrát na akustickou kytaru. V jedenácti začala s elektrickou kytarou a opustila školu Mercedes College,zapsal sena Cabra Dominican College. V 15 se zaměřila na psaní písniček a tak začala její profesionální kariéra. Od 14 let začínala hrát v různých kapelách a poprvé se objevila na podiu před Stevem Vaiem. Také se setkala a jamovala se santanouc. To jí bylo 18. Santana přizval Orianthi aby si s ním zahrála na zvukovce a poté jí nabídl vystoupit s ním na podiu na jeho
concertu.
Orianthi sama vydala její debutové album Violet journey v roce 2005, na kterém si složila i zahrála většinu skladeb uplně sama. Také ho mixovala u sebe v domácím studiu. Santana uvedl Orianthi v pozornost Reeda Smithe, který jí dostal na veřejnost. Orianthi přesídlila do Los Angeles a podepsala smlouvu s Geffen Records později v roce 2006.
Oriathi se objevila na 51. Grammy jako hlavní kytaristka Carrie Underwoodové, poté se stala i členkou její kapely. V důsledku tohoto výstupu si ji Jackson vyžádal jako svou kytaristku na svém tour k This Is It. Na to, že si Michael sám vybral jako svou kytaristku řekla "Opravdu nevím, proč si vybral mě, ale sledoval má videa na Youtube a zamiloval si je. On měl svůj výběr kytaristů, ale když sem přišla a zahrála pro něj solo z "Beat it". Potom byl tak šťastný, že mě vzal za ruku a prováděl mě po koncertní hale. Řekl: "Chceš pro mě hrát?" a zaměstnal mě. Přála sem si, aby byl pořád u mě. Naučil mě více věřit v sama sebe, a moc sem se toho naučila. Když sem do toho šla, myslela jsem, že to bude jen o hře sol. Ale většinou jsem hrála akordy a funkové rytmy."
Orianth se objevila na Jackonově memoriálu, vysílaném 7. června 2009. Objevila se v jeho filmu This Is It po jeho boku na scéně. V roce 2009 uvedla American Music Awards, kterou Jackson posmrtně vyhrál. Také se objevil v písni "We Are the World" pro Haiti.

V roce 2007 začala pracovat na své debutové nahrávce Believe. Samotná nahrávka byla vydána v roce 2009. Album obsahovalo celosvětový hit "According to You", který se stal singlem týdne na i-Tunes v říjnu 2009, dosáhl 2. místa v americké rádiové hitparádě a 8. místa v Austrálii. Charismatická rocková instrumentální "Highly Strung", ve které hostoval Stevie Vai, se stala velmi populární na Youtube a píseň Suffocated se objevila ve hře Guitar Hero.
V srpnu 2011 se stala novou kytaristkou Alice Coopera.

Orianthi vystoupila několikrát v show American Idol, jela své vlastní turné a dělala předskokanku hvězdám jako John Mayer, Mika nebo Kid Rock.

Zdroj - wikipedia.com (překlad Caroline Wright #)

Orianthi - Drive Away

14. června 2012 v 19:42 | CarolineWright
 
 

Reklama