Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Papa Roach

Papa Roach - Biografie

31. července 2012 v 17:18 | CarolineWright
Jacoby Shaddix - zpěv
Jerry Horton - elektrická kytara, vokály
Tobin Esperance - basovka, vokály
Tony Palermo - bicí

Papa Roach je americká rocková skupina z Kalifornie. Jejich prvním velkým albem bylo Infest (2001). Dále pokračovali zlatým Lovehatetreagedy a platinovým Getting Away with Murder (2004). Sedmé a zatím poslední album Time for Annihilation vyšlo v roce 2010. Papa Roach prodali celosvětově přes 20 milionů alb a mezi jejich nejznámější hity patří "Last Resort", "Between Angels And Insects", "She Loves Me Not", "...To Be Loved", "Scars", "Forever", and "Hollywood Whore".

Papa Roach se dali dohromady v lednu 1993 když se na fotbalovém hřiěti Vacaville High School setkali zpěvák Jacoby Shaddix a bubeník Dave Buckner a začali si povídat o hudbě. Později se k nim přidal trombonista Ben Luther a basák Will James. Rozhodli se, že se přihlásáí do školní talentové show, kde předvedli děsnou verzi písně od Jimiho Hendrixe Fire, a soutěž samozřejmě nevyhráli. V březnu 1993 byl trombonista nahrazen kytaristou Jerrym Hortonem z blízké školy. Horton byl uveden do kapely přes jeho přítelkyni, která byla jejím fanouškem. Papa Roach začali zkoušet každý den a odehrály jakýkoliv koncert kdykoliv měli příležitost. V roce 1994 vydali své první EP Potatoes for Christmas. Novým bubeníkem se stal Ryan Brown a novým basistou se stal Tobin Esperance.

V únoru 1997 vydali album nazvané Old Friends From Young Years a zahostovali si na něm například Incubus,Snot nebo Static-X.

Na turné se objevili s Guns N' Roses, Deftones, Nickelback, Disturbed, Buckcherry, Halestorm a dalšími.

Jejich jméno vzniklo podle Shaddixova nevlastího dědečka Howarda Williama Roatche, který byl přezdíván Papa Roach (taťka šereda).

Jejich hudba se pohybuje mezi metalem, rockem, hardrockem a populární hudbou a elektro prvky.

Zdroj - wikipedia.com - překlad Caroline Wright #
 
 

Reklama