Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Simple Plan

Simple Plan - Biografie

31. července 2012 v 16:48 | CarolineWright
Jeff Stinco - hlavní kytara
Pierre Bouvier - zpěv
Sébastien Lefebvre - kytara, vokály
David Desrosiers - basovka, vokály
Chuck Comeau - bicí, perkuse

Simple Plan je francouzsko-kanadská pop-punková kapela založená v Montrealu, v Quebecku. Kapela vydala čtyři studiová alba: No Pads, No Helmets...Just Balls (2002) , Still Not Getting Any... (2004) , Simple Plan (2008);Get Your Heart On!(2011) a dvě live alba Live in Japan 2002 (2003) a MTV Hard Rock Live (2005). Všichni členové skupiny jsou kanadského občanství, ale francouzské národnosti, narozeni v provincii Quebec.
Simple Plan začali v roce 1995 jako skupina pod názvem Reset ve složení Pierre Bouvier, Charles-André "Chuck" Comeau, Philippe Jolicoeur a Adrian White. Reset vystupovali po celé Kanadě. Jejich debutové album "No Worries" vyšlo v roce 1998. Krátce poté Comeau z kapely odešel kvůli studiu na vysoké škole. Dva roky nato se setkal se svými středoškolskými přáteli Jean-Françoisem "Jeff" Stincem a Sébastienem Lefebvrem, kteří měli každý vlastní kapelu, a společně si založili svou. Ke konci roku 1999 Bouvier opustil Reset aby se připojil ke Comeauovi. David Desrosiers nahradil Bouviera v Reset, ale když byl požádán aby se přidal ke čtveřici, opustil kapelu po šesti měsících i on. To umožnilo Bouvierovi, který ve skupině zpíval a hrál na baskytaru, aby se více zaměřil na zpěv.

Původ jména kapely je nejasný. Mít svou kapelu byl prostě jejich "jednoduchý plán", jak získat "skutečnou" práci. Jméno se původně mělo stát jen dočasným, ovšem nikdy poté nevymysleli nic lepšího a jak se blížila jejich první vystoupení, nějaké jméno potřebovali.

Zdroj - wikipedie.cz (kráceno)

Simple Plan - nové video! :)

27. dubna 2011 v 18:10 | CarolineWright
Lekla sem se toho začátku ale jinak je to super song :) Simple Plan - Can't Keep My Hands Off You

 
 

Reklama