Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

The Offspring

The Offspring - biografie

20. července 2012 v 23:51 | CarolineWright
Dexter Holand - kytara, zpěv
Kevin "Noodles" Wasserman - kytara,vokály
Greg Kriesel - basová kytara, vokály
Pete Parada - bicí

The Offspring je americká punk rocková hudební skupina z Huntington Beach v Kalifornii založená v roce 1986. Skupina dříve známá jako Manic Subsidal se skládá ze čtveřice členů Dextera Hollanda, Kevina"Noodlese" Wassermana, Grega Kriesela a Peteho Parady. Parada nahradil původního bubeníka skupiny Adama "Atoma" Willarda v roce 2007, při nahrávání alba Rise and Fall, Rage and Grace.

Kapela The Offspring vznikla v 80. letech současně s dalšími kalifornskými skupinami Sublime, Rancid a Green Day a podíleli se tak na oživení punk-rockové scény v USA během první poloviny 90. let. Poprvé dosáhli velkého komerčního úspěchu deskou Smash z roku 1994, které se prodalo přes 12 milionů kusů. Po tomto úspěchu se o kapelu začala zajímat velká vydavatelství a The Offspring nakonec podepsali smlouvu s Columbia Records. Tímto albem odstartovala jejich úspěšná kariéra. První album s Columbia Records Ixnay on the Hombre bylo vydáno v roce 1997 a získalo dobré ohlasy v kritice. V roce 1998 vydala skupina páté album s názvem Americana, které je nejúspěšnějším albem kapely. Prodalo se ho přes 12 milionů kusů a získalo několikanásobné ocenění platinové desky. I následující deska Conspiracy of One z roku 2000 obdržela platinovou certifikaci. Album Splinter z roku 2003 už sice nezaznamenalo takový úspěch jako předchozí dvě, ale i tak získalo ocenění zlaté desky. Dalším albem skupiny je Rise and Fall, Rage and Grace z roku 2007, které zaznamenalo úspěch především díky hitu "You're Gonna Go Far, Kid", který obsadil na 37 týdnů první příčku v americkém žebříčku Alternative Songs časopisu Billboard. Deváté studiové album Days Go By vyšlo po dlouhém odkládání 26. června 2012. Skupina prodala více než 34 milionů desek, čímž se stali nejprodávanější punk-rockovou skupinou v historii.

První zmínky o kapele sahají až do roku 1984. Na střední škole v Orange County se třídní premiant Dexter Holland a Greg Kriesel, kteří se potkali ve školním běžeckém týmu, rozhodli založit kapelu Manic Subsidal. Nápad založit skupinu dostali, když stáli před vchodem na koncert, kam je odmítli pustit. Netrvalo dlouho a Holland přešel od bubnů ke kytaře a zpěvu a na post bicích přijali Jamese Lilju. Nejprve však přizvali dalšího zpěváka Douga Thompsona, a také kytaristu Kevina "Noodlese" Wassermanna, místního školníka. Jako zkušebnu si vybrali garáž v domě Krieselových rodičů. Koncem roku 1985 měli první vystoupení v Santa Cruz a v San Francisku. V roce 1986 si kapela změnila název na The Offspring. Poté co v roce 1988 vydali další demo desku, podepsali smlouvu s malým vydavatelstvím Nemesis Records

Když se v roce 1998 na internetu objevil singl "Pretty Fly" z ještě nevydaného alba Americana, stáhlo si jej během několika týdnů přes 22 milionů lidí a jedná se tak podle časopisu Rolling Stone o nejvíce stahovaný hit všech dob. Deska Americana byla vydána v listopadu roku 1998 a přinesla s sebou další hity "Why Don't You Get a Job" a "The Kids Aren't Alright", které se staly spolu s "Pretty Fly (for a White Guy)" největšími hity kapely.

Skupina se objevila v hororu Ruka zabiják, kde zahrála přehrávku písně "I Wanna Be Sedated" od skupiny The Ramones a vlastní hit "Beheaded". Také se zúčastnili festivalu Woodstock v roce 1999.
V roce 2005 skupina vydala kompilační album Greatest Hits, které obsahuje největší hity z let 1994 - 2003, od alba Smash po Splinter. Na desce jsou navíc dva dosud nevydané hity a to "Can't Repeat" a "Next to You", což je přehrávka původní písně skupiny The Police

Za své vzory kapela považuje The Adolescents, Bad Brains, Bad Religion, The Clash, The Damned, Dead Kennedys, Descendents, Down By Law, Iron Maiden, Jane's Addiction, Bob Marley a The Wailers, Metallica, Minor Threat, Nirvana, Ramones, Red Hot Chili Peppers, Sex Pistols a další.


Zdroj - wikipedie.cz (kráceno)

Ještě jedna fotka :)

20. srpna 2011 v 11:39 | CarolineWright
Ještě jedna fotka z pražského koncertu The Offspring :)

The Offspring - 16.8.2011 - Praha

17. srpna 2011 v 14:37 | CarolineWright
Včera 16.8. to v pražském Průmyslovém Paláci rozjeli už skoro legendární rockeři The Offspring. Předkapely jim dělaly Rybičky48 a fenomenální Clou (mimochodem sem zjistila, že půlka tý skupiny je z Chomutova. No jo, máme tu talenty...:D). Taky bych si přála dělat předkapelu takový skupině...:) The Offspring speciálně na Pražský koncert složili novou píseň. ,,Slova jsme dali dohromady v letadle, zejtra dopoledne vymyslíme hudbu, nazkoušime to a večer to zahrajem." řekl pro VIP zprávy na TV Prima frontman skupiny Bryan Holland. (15.8.) Dole máte videjka z koncertu. Neřekla sem, že bych to nechtěla vidět :)

Clou - zahráli "Snowy Wings" na sněhových křídlech sem se vznášela i já. Zpěvák Lukáš vyhnal, zpívá i naživo dokonale čistě :)Rybičky 48 už skoro klasicky - Zamilovaná/nešťastný :D To je muselo dostat do varu :D


Za všechny - Pretty Fly for a white guy :)

The Offspring pracují na další nahrávce!

22. dubna 2011 v 12:02 | CarolineWright

Legendární kalifornská punk rocková formace, která své vrcholné slávy dosáhla na přelomu milénia svými deskami Americana a Conspiracy of One, potvrdila, že pracuje na svém novém, v pořadí již devátém albu.
The Offspring sice v posledních letech nejsou v hledáčku hudební veřejnosti tolik, jako tomu bylo například před deseti lety, ale jejich desky se stále těší poměrně velkému zájmu a prodeji (poslední Rise and Fall, Rage and Grace byla dokonce platinová jak v Kanadě, tak v Austrálii), a to zřejmě partu okolo Dextera Hollanda motivuje do další práce.
Před pár dny se nechali slyšet, že jsou momentálně ve fázi, kdy mají napsaných 12 nebo 13 životaschopných písní, a že dříve či později přijdou s dosud nepojmenovanou novou deskou. Frontman Dexter Holland se ke vznikající novince vyjádřil, že to "bude zatraceně nejlepší nahrávka, kterou jsme doposud udělali," a dodává: "Víte, co je dobré znamení? Když pracujete na nové písni a zahrajete jí neteři nebo synovcovi či mladému dítěti nejlépe okolo pěti let, přičemž se ta píseň dostane tomu dítěti pod kůži a vy ho později ten den slyšíte, jak si ji pobrukuje."

The Offspring - Can't Repeat

9. dubna 2011 v 12:34 | CarolineWright
Žrala sem a žeru do dnes :D

 
 

Reklama