Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

The Ramones

The Ramones - Biografie

21. července 2012 v 0:30 | CarolineWright
Joey Ramone - zpěv
Johnny Ramone - kytara
Dee Dee Ramone - basová kytara
Tommy Ramone - bicí

The Ramones byla americká rocková kapela založená v New Yorku v roce 1974. Často bývá označována jako první punkrocková skupina vůbec. Měli hlavní vliv na vývoj punk rockové hudby v Americe a Anglii.

Všichni členové přijali příjmení "Ramone" jako svůj umělecký pseudonym. Nikdo ze členů však nebyli příbuzní. Odehráli celkem 2 263 koncertů nepřetržitě během 22 let. V roce 1996 po turné na Lollapalooze kapela odehrála rozlučkový koncert a rozpustila se. Více než 8 let po rozchodu kapely 3 zakádající členové Joey Ramone, Johnny Ramone a Dee Dee Ramone zemřeli.

Jediná nahrávka, která byla oceněna zlatou deskou byla kompilce Ramones Mania. Nicméně popularita kapely stoupala s lety a dnes jsou Ramones citováni v mnoha knihách o historii rockové hudby. Objevili se v seznamu 50 Nejlepších Umějlců všech dob časopisu Rolling Stone a seznamu 100 Nejlepších hardrockových umělců podle VH1, podle magazínu Spin jsou druhou nejlepší kapelou všech dob, hned po Beatles. 18.března 2002 byli The Ramones společně se zakládajícími členy Tommym a Markym Ramone uvedeni do Rockenrollové síně slávy. V roce 2011 obdrželi Grammy za celoživotní přínos.

Všechno začalo, když se zakládající členové Ramones potkali na střední škole a Queens. John Cummings, Thomas Erdelyi, Douglas Corvin a Jeffry Hyman se setkali v roce 1974. Doughlas byl první, kdo použil jméno Ramone a jméno si změnil na Dee Dee. Nechal se inspirovat pseudonymem Paula McCartneyho Paul Ramon. Dee Dee přesvědčil ostatní členy o použití názvu Ramones pro kapelu. Ostatní členové si také změnili příjmení.
Kamarád jim nabídl místo na zkoušení a brzo se kapela začala dávat dohromady. Dee Dee si brzy uvědomil, že nedokáže zpívat a přitom hrát na basovku a tak se stal zpěvákem Joey. Tak by to pokračovalo dál, jenže Dee Dee udával na začátku každé písně tempo výkřikem 1-2-3-4! a tak si Joey brzy uvědomil, že nemůže zpívat a zároveň hrát na bicí a opustil pozici bubeníka. Bubeníkem se stal jejich momentální manager, který přijal jméno Tommy Ramone.

Ramones hráli poprvé před publikem v březnu 1974. Písně byly velmi krátké a rychlé, často pod dvě minuty. Legs McNeil, spoluautor magazínu Punk o jejich výstupu řekl ,,Všichni měli na sobě tyhle černé kožené bundy. A odpočítávali si každou píseň...a byla to jen zeď hluku...Vypadali tak útočně. Tihle kluci nebyli hipíci. Tohle bylo něco úplně nového."
Skupina se rychle stávala v klubu oblíbenou. V roce 1975 podepsali smlouve se Sire Records. Tou dobou byli Ramones nazývani leadry nové scény, která dostala název punk. Neobvyklý frontman kapely měl na tom hlavní podíl. Jako Dee Dee vysvětlil ,,Všichni ostatní zpěváci v New Yorku kopírovali Davida Johansena z New York Dolls, který kopíroval Micka Jaggera... Ale Joey byl unikát. Úplný unikát."
V únoru 1976 dokončili Ramones své debutové album a byli nazváni "nejlepší mladou rock and rollovou kapelou světa.

V roce 1978 opustil Tommy kapelu a pokračoval jako jejich producent. Jeho místo nahradil Marc Bell (Marky Ramone), bývalý člen Dust, Wayne County a Backstreet Boys. Později v roce 1983 byl vyhozen kvůli alkoholismu a nahradil ho Richie Ramone.

V roce 1993 si Ramones zahráli v Simpsonových.
V roce 1995 vydali album ¡Adios Amigos! S tím, že když nebude úspěšné, kapela se rozejde a později v roce 95 se tak i stalo.

V roce 2002 při uvedení do rockenrollové síně slávy mluvili o chování členů v kapele a děkovali, že kapela vznikla. Green Day zahráli písně "Teenage Lobotomy" a "Blitzkrieg Bop" aby vzdali hold a ukázali, že starší hudba přežívá v mladých dodnes.O dva měsíce později byl nalezen Dee Dee mrtvý. Zemřel na předávkování heroinem.

Ramones byli inspirování kapelami jako The Beach Boys, The Beatles, The Kinks a The Rolling Stones. Naopak spoustu kapel a lidí bylo ovlivněno tvrobou Ramones.

Zdroj - wikipedia.com - kráceno - překlad Caroline Wright #
 
 

Reklama