Můj druhý blog (o Shinedown) → HERE
Můj třetí blog o (The Exies )→ HERE

Velvet Revolver

Scott se vrací!

14. června 2012 v 19:58 | CarolineWright
Je to pravda. Velvet Revolver už nemusí hledat náhradu. Nadále u nich zůstane zpěvák, frontman kapely Stone Temple Pilost Scott Weiland :)

Velvet Revolver - Sucker Train Blues

6. května 2012 v 12:59 | CarolineWright
Taa, tada tada tada tda ta da da dááá! :)) Enjoy

Happy B-day Duff! :)

6. února 2012 v 14:54 | CarolineWright
Včera, 5.února oslavil 47 narozeniny bývalý basák skupiny Guns N' Roses a nynější člen skupiny Velvet Revolver Michael Andrew Mc Kagan neboli Duff Kagan :) Všechno nejlepší! :))

Velvet Revolver

17. ledna 2012 v 17:57 | CarolineWright
Slash - Kytara
Dave Kushner - Kytara
Duff McKagan - Basová kytara
Matt Sorum - Bicí

Velvet Revolver je rocková superskupina, kterou tvoří tři bývalí členové Guns N' Roses, zpěvák Stone Temple Pilots Scott Weiland a Dave Kushner, bývalý člen skupiny Wasted Youth.
Velvet Revolver byl založen třemi bývalými členy Guns N' Roses, Slashem, Duffem McKaganem a Mattem Sorumem, kteří se sešli na benefičním koncertu v roce 2002. Rozhodli se založit společně novou skupinu. Poté, co Izzy Stradlin odmítl jejich nabídku stát se členem, skupina se spojila s Davem Kushnerem, který předtím hrál ve skupině Wasted Youth.
Poté se začalo shledáním zpěváka. Mnoho uchazečůr neuspělo. Scott Weiland, který se již předtím znal s některými členy skupiny se nabídl jako možný zpěvák a skupina jej přijala. Slash navrhl pro skupinu název "Revolver" a Weiland chtěl přidat ještě "Black Velvet". To bylo ovšem zamítnuto, neboť se návrh podobal jménu Weilandovy skupiny "Stone Temple Pilots", takže navrhované jméno bylo zkráceno na "Velvet Revolver".
Svou první píseň, "Set Me Free" v roce 2003. Své první vystoupení absolvovala skupina v červnu 2003 v El Rey v Kalifornii. Své první album, Contraband, nahrávali členové v následujících měsících roku 2003.
Album Contraband bylo vydáno v červnu 2004 a dostalo se až na první místo amerického žebříčku. Do srpna 2005 se prodaly ve Spojených státech přibližně dva miliony kopií.
Během roku 2005 bylo oznámeno, že skupina nahrává své druhé album, které mělo původně vyjít na jaře 2006 pod jménem Libertad. Album nakonec vyšlo v létě 2007.
Na začátku roku 2012 hledá kapela náhradu za zpěváka Scotta Weilanda, který potřebuje čas na nové album se Stone Temple Pilots.
 
 

Reklama